Tanew, Roztocze – packrafting. Spływ na odcinku Paary – Rebizanty

Małe jest piękne! I taki właśnie jest 7km odcinek Tanwi, którego koniec znajduje się przed rezerwatem przyrody Nad Tanwią.

W rezerwacie znajdują się 24 progi skalne, zwane szumami, które powstały w wyniku ruchów tektonicznych przy fałdowaniu Karpat.

Obecnie wpłynięcie do rezerwatu nie jest już dozwolone, ale nic straconego, ponieważ na trasie spływu również doświadczymy kilku naturalnie wytworzonych kaskad. Wszystkie są dosyć niskie i bez problemu spłyniemy po nich packraftem.

Warto również wybrać się na 3km ścieżkę edukacyjną do rezerwatu, która rozpoczyna się na końcu spływu. Dłuższy niebieski Szlak “Szumów” (około 17km) uznawany jest za jeden z najpiękniejszych na Roztoczu. Rzeka jest dosyć wąska, płytka i mocno meandrująca. Piaszczyste dno i czysta woda zachęcają do kąpieli.

Na starcie spływu znajduje się mały parking i wygodne zejście do wody. Koniec spływu to duży parking, który stanowi początek wielu ścieżek i szlaków turystycznych. Spływ jest bardzo bezpieczny, przez co nadaje się do spływów z dziećmi. Jego pokonanie zajmuje około 2-3h. Bardzo polecam!

Mapa spływu:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *