Spływ Bugiem granicznym na odcinku Włodawa – Różanka

Spływ Bugiem z Włodawy do Różanki, to 10km bardzo dzikiej rzeki.

Spływ możemy rozpocząć przy słynnym wodowskazie schodkowym, który swoją popularność zawdzięcza codziennym komunikatom Polskiego Radia o stanie wód. Zakończenie spływu w miejscowości Różanka, z wygodnym wyjściem na brzeg. Stąd, na początek trasy, możemy wrócić czerwonym szlakiem pieszym lub rowerem, korzystając z GreenVelo (Bug graniczny świetnie nadaje się do bikeraftingu). Na całym odcinku mamy dobrze wyczuwalny nurt.          

Ponieważ przez środek Bugu biegnie granica, na tym odcinku musimy przestrzegać pewnych zasad:

1. Dwie godziny przed spływem, powinniśmy go zgłosić do właściwej straży granicznej. Możemy to zrobić online korzystając z formularza: https://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/nos/informacje-praktyczne/uprawianie-turystyki-sp/11054,Polow-ryb-i-turystyka.html

Podajemy wszystkie nasze dane i odcinek, którym planujemy spłynąć. Podanie tych informacji jest bardzo istotne, ponieważ sam byłem dokładnie kontrolowany już na samym początku spływu.

2. Zabronione jest płynięcie w nocy (spływ powinien rozpocząć się co najmniej pół godziny po wschodzie słońca i zakończyć co najmniej pół godziny przed zachodem).

3. Zawsze trzymamy się lewej strony rzeki. Przez jej środek przechodzi granica. Jej przekroczenie grozi 500zł mandatem i skonfiskowaniem sprzętu. Konieczność trzymania się lewej strony w niektórych miejscach wymusza przeprowadzanie packrafta przez łachy piasku. Sytuacja wygląda pewnie inaczej przy wyższym stanie wody.

4. Kąpiel dozwolona jest tylko w miejscach do tego przeznaczonych i opisanych.

Mapa trasy:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *