Kłodnica i Kanał Gliwicki, packrafting / bikerafting.

Przy Zamku biskupów w Ujeździe, znajduje się parking i tutaj możemy zostawić samochód. Dzięki licznym tablicom informacyjnym, zwiedzając zamek, poznamy również historię miasta. Stąd mamy około 1km trekkingu do rzeki i parku, gdzie znajduje się wiata grillowa i wygodne miejsce do zwodowania packrafta.

W trakcie mojego spływu, rzeka miała dosyć szybki nurt i brak wypłyceń. W parku w Sławięcicach, możemy zrobić przerwę korzystając z przystani kajakowej. Po około 14km, docieramy do Lenartowic, gdzie znajduje się „syfon” i skrzyżowanie rzek. Tutaj możemy przejść na Kanał Gliwicki i popłynąć w górę rzeki, ponieważ w kanale praktycznie nie ma nurtu. Po około 1km, dopływamy do Śluzy Nowa Wieś.

Z tego miejsca mamy blisko do czerwonego szlaku, który ze względu na swoją długość (około 22km), najlepiej pokonać rowerem. Szlak prowadzi przez nazistowski obóz pracy, który jest filią obozu Auschwitz-Birkenau. Dalej przechodzimy koło ruin pałacu w Sławęcicach i czerwonym szlakiem, przez łąki i pola, wracamy do zamku, gdzie rozpoczynaliśmy swoją przygodę.

Kłodnica nadaje się świetnie do bikeraftingu. Ze względu na bardzo słaby nurt w Kanale Gliwickim, możemy również spłynąć Kłodnicą i na miejsce rozpoczęcia spływu wrócić kanałem.

Mapa proponowanego szlaku dla bikerafitngu:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *