Dobrzyca: Golce – Ostrowiec

Niezwykle urokliwy szlak kajakowy z możliwością wpłynięcia do lasu przez liczne dopływy. Początkowy płytki odcinek z piaszczystym dnem sprzyja kąpielom.

Na szlaku warto wejść do parku linowego w Rudnicy i skorzystać np. z tyrolki, która przebiega nad nurtem rzeki. To jeden z największych tego typu obiektów w Polsce http://www.rudnicapark.pl/

W Ostrowcu 200 metrów od mostu znajduje się “Pierogowo” – kultowy bar, w którym możemy zjeść pyszne pierogi z każdym możliwym nadzieniem. Wyjątkowy jest również barszcz z uszkami.

Wracając rowerem warto odwiedzić Dziką Zagrodę http://dzika-zagroda.pl/, w której możemy z bliska poznać żubry, a nawet je nakarmić.
Dla zwolenników obserwowania zwierząt w ich naturalnym środowisku polecam zabrać lornetkę i zapisać adres: http://bisonlife13.zubry.org.pl/home/mapa.html
Z pewnym opóźnieniem jest tutaj zaznaczone położenie żubrów i przy odrobinie szczęścia możemy je zlokalizować. Żubry są bardzo płochliwe i raczej unikają ludzi, jednak należy pamiętać, że biegną pod wiatr. Waga dorosłych osobników to około 700-900 kg, więc stanięcie im na drodze może być bardzo niebezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *